Mostowa

Mostowa

Mieszkanie w centrum Poznania w nowej inwestycji.

Założeniem projektowym było stworzyć miejsce bardziej hotelowe dla rodziny 2+2 na wizyty w rodzinnym mieście. Inwestorzy na stałe mieszkają w Holandii, lecz z Poznaniem i Polską związani są zawodowo i prywatnie, dlatego potrzebowali swojego miejsca gdzie będą mogli czuć się swobodnie podczas dłuższych, służbowych i spontanicznych rodzinnych pobytów w stolicy Wielkopolski.

Klienci, zważywszy na charakter wizyt, nie potrzebowali dużej kuchni z wielkim stołem jadalnianym, lecz miejsca na szybkie śniadanie. Zrezygnowaliśmy również z dużych zabudów meblowych i nadmiernego miejsca do przechowywania, które ograniczyliśmy, do niezbędnego minimum, za to postawiliśmy na unikatowy wygląd i jakość. W ramowe fronty szaf zostały wyklejone w środku tapetą Vescom o strukturze lnu z pięknymi złotymi drobinkami, tej samej tapety użyłam na ścianie i podświetliłam kinkietami z przydymionego szkła. Układ mieszkania pozostał niezmieniony, jednak pozwoliliśmy sobie na poszerzenie otworu drzwiowego miedzy korytarzem a salonem, aby móc wkomponować przeszklenia ze szprosami.

Ozdobna ażurowa wyspa stoi po środku symetrycznej kuchni. Na ścianie nad blatem zastosowałam włoską tapetę Wall&Deco o retro wzorze, jej kolorystyka – złoto i kobalt były kluczowe dla pelty barw całego mieszkania. Dobrałam do niej sofy wykończone welurem w odpowiadającym kolorze z eleganckimi przeszyciami.

W łazience przy głównej sypialni zastosowałam mozaikę w złotym, szczotkowanym wykończeniu. Połączyłam ją w płytkami o marmurowym wzorze z niebadaną złoto-szarą żyła, która tworzy trójwymiarowy efekt. Szklane drzwi ze szprosami powiększają przestrzeń i wpuszczają do łazienki światło dzienne.

Pokoje dziewczynek miały być hotelowe, z dużym łóżkiem, tak aby mogły swobodnie nocować u nich koleżanki. Nienachalna kolorystyka, spójna z resztą mieszkania, jednakże dziewczęca. Poduszki wyszywane w morskie wzory nadają wakacyjny charakter, ten motyw zastosowałam również w ich łazience. Nie użyłam tam tradycyjnych płytek, lecz lakierowane panele MDF. Szklana, turkusowa mozaika na posadzce dopełnia całości i nadaje urlopowego stylu.  

Stylizacja: Eliza Mrozińska

Zdjęcia: Marcin Grabowiecki

CO

Mostowa


GDZIE

Poznań


KIEDY

2020